Chcesz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Kup piec gazowy!

sie 29, 2021 inne

Chcesz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Kup piec gazowy!

Piece gazowe od wielu lat są niezwykle popularne z uwagi na efektywność. Aby jednak cieszyć się komfortem, należy wybrać piec gazowy odpowiedni do swoich potrzeb. Dlatego, zanim zakupisz to urządzenie grzewcze, przeczytaj nasz artykuł. 

Jaki piec gazowy do gospodarstwa domowego wybrać?

Kocioł gazowy w Polsce jest niezwykle popularnym rozwiązaniem grzewczym w budynkach mieszkalnych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ piece gazowe co posiadają wiele zalet. Wiele osób budując dom, zastanawia się, jaki piec wybrać do swojego domu. Piece gazowe co są bezobsługowe – trzeba jedynie ustawić parametry w celu uzyskania pożądanej temperatury w domu. Bezobsługowa technologia, na której bazują takie piece, oszczędza znacząco czas w stosunku do konieczności rozpalania i utrzymania ognia w piecu węglowym. Kolejną zaletą pieców na gaz jest ich ekologiczny charakter. Wszystko za sprawą tego, że ich paliwem jest ekologiczny gaz, który w odróżnieniu od innych paliw nie generuje odpadów w postaci popiołu i nie zanieczyszcza powietrza w tak groźny sposób. Decydując się na piec gazowy co, nie musimy także wygospodarowywać osobnego pomieszczenia w swoim domu czy mieszkaniu na osoby piec. Piece gazowe co są bardzo kompaktowe. 

Rodzaje kotłów gazowych na rynku

Kotły możemy podzielić według kilku kryteriów. Podstawowym kryterium jest jednak funkcjonalność. Biorąc pod uwagę to kryterium, wyróżnia się kocioł jednofunkcyjny oraz kocioł dwufunkcyjny. Należy pamiętać również o tym, że na rynku można zakupić również kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę wymienionych urządzeń.                     

Kocioł jednofunkcyjny służy do ogrzewania domu, jeśli chcemy podgrzewać ciepłą wodę użytkową, należy dokupić zasobnik.

Kocioł dwufunkcyjny może podgrzewać dom oraz podgrzewać ciepłą wodę do codziennego użytku.

Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny jest podkategorią kotła dwufunkcyjnego. Działa jak kocioł dwufunkcyjny, z tym że dodatkowo wykorzystuje ciepło ze spalin.