Przemysł drzewny i papierniczy

sie 5, 2017 inne

Przemysł drzewny i papierniczy

Głównym zakresem działalności przemysłu drzewno-papierniczego jest przerabianie drewna. Wiele branż korzysta z zasobów tego przemysłu.

Przemysł drzewny i papierniczy jest wykorzystywany przez przemysł tartaczy, zapałczany, meblarski i celulozowo-papierniczy. Przemysł ten jest również wartościowy dla stolarki płyt i sklejek, a także dla stolarki użytkowej, która zajmuje się produkcją drzwi oraz okien.

Znaczenie przemysł drzewnego i papierniczego wzrosło w znaczący sposób w ostatnich latach. W Polsce produkuje się bardzo dużo mebli i papieru. Polskie firmy eksportują prawie 3/4 produkowanych mebli i nieco mniej niż połowę produkowanego papieru i tektury oraz materiałów podłogowych. Wiele firm w branżach: produkcji płyt wiórowych i pilśniowych, meblarskiej i papierniczej należy do kapitału zagranicznego. W związku z tym, jak widać biznes ten jest bardzo pokaźny i z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Powstają nowe firmy, które chcą podbijać ten rynek. Przemysł drzewno-papierniczy staje się ważnym źródłem dochodu dla polskiej gospodarki, która zyskuje na sprzedaży tych produktów.

Lokalizacja fabryk związanych z przemysłem drzewnym i papierniczym zazwyczaj związana jest z ulokowaniem lasów i terenów zalesionych. W końcu do produkcji tych wszystkich przedmiotów potrzebne jest właśnie drewno, które pozyskiwane jest z lasów znajdujących się na terenie naszego kraju. Często są to zakłady niepozorne i niewielkie, które jednak produkują dużą ilość materiału przynoszącego spore zyski.

Warto zainteresować się przemysłem drzewnym i papierniczym, ponieważ jest on najbliższy człowiekowi. W końcu większość z nas w swoim domu ma drewniane okna, szafy, łóżka oraz inne meble. Są to produkty bardzo wartościowe i wytrzymałe. Dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Ważne więc, aby przemysł drzewny i papierniczy rozwijał się bardzo dobrze. Dzięki temu będzie można mieć dostęp do wysokiej jakości produktów wykonanych z drewna. Na pewno warto korzystać z rozwiązań, jakie oferuje przemysł drzewny i papierniczy, ponieważ są to rozwiązania użytkowe.